首页 / 陶瓷电容器 / CC0805KFX5R5BB475
minImg
CC0805KFX5R5BB475
YAGEO
型号:
CC0805KFX5R5BB475
描述:
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series CC
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 4.7 µF