首页 / 陶瓷电容器 / CC0805KKX6S8BB106
minImg
CC0805KKX6S8BB106
YAGEO
型号:
CC0805KKX6S8BB106
品牌:
YAGEO
描述:
CAP CER 10UF 25V X6S 0805
库存 : 1844
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X6S
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 10 µF