首页 / 陶瓷电容器 / CC0805ZPY5V9BB104
minImg
CC0805ZPY5V9BB104
YAGEO
型号:
CC0805ZPY5V9BB104
描述:
CAP CER 0.1UF 50V Y5V 0805
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series CC
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.1 µF