首页 / 陶瓷电容器 / CC1206FRNPO0BN121
minImg
CC1206FRNPO0BN121
YAGEO
型号:
CC1206FRNPO0BN121
品牌:
YAGEO
描述:
CAP CER 120PF 100V C0G/NPO 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 120 pF