首页 / 陶瓷电容器 / CC1206JKX7R0BB224
minImg
CC1206JKX7R0BB224
YAGEO
型号:
CC1206JKX7R0BB224
品牌:
YAGEO
描述:
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.22 µF