首页 / 陶瓷电容器 / CC1206KFX7R8BB106
minImg
CC1206KFX7R8BB106
YAGEO
型号:
CC1206KFX7R8BB106
描述:
CAP 1206 25V 10 UF X7R
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series CC
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 10 µF