首页 / 陶瓷电容器 / CC1206KFX7RBBB471
minImg
CC1206KFX7RBBB471
YAGEO
型号:
CC1206KFX7RBBB471
描述:
CAP CER 470PF 500V X7R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series CC
Thickness (Max) -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 470 pF