首页 / 陶瓷电容器 / CC1210GKNPO0BN103
minImg
CC1210GKNPO0BN103
YAGEO
型号:
CC1210GKNPO0BN103
品牌:
YAGEO
描述:
CAP CER 10000PF 100V C0G 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 10000 pF