首页 / 陶瓷电容器 / CC1210JKNPO9BN471
minImg
CC1210JKNPO9BN471
YAGEO
型号:
CC1210JKNPO9BN471
描述:
CAP CER 470PF 50V C0G/NPO 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series CC
Thickness (Max) -
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 470 pF