CC2D060102
Quantic Evans
型号:
CC2D060102
描述:
Wet Tantalum
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 60 V
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.062" L (9.52mm x 26.97mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 350mOhm
Series CC
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial, Can
Mfr Quantic Evans
Capacitance 1000 µF