首页 / 陶瓷电容器 / CC45SL3AD221JYNN
minImg
CC45SL3AD221JYNN
TDK Corporation
型号:
CC45SL3AD221JYNN
描述:
CAP CER 220PF 1KV SL RADIAL
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient SL
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CC45
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr TDK Corporation
Capacitance 220 pF