首页 / 陶瓷电容器 / CC45SL3JD150JYGNA
minImg
CC45SL3JD150JYGNA
TDK Corporation
型号:
CC45SL3JD150JYGNA
描述:
CAP CER 15PF 6KV SL RADIAL
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Temperature Coefficient SL
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series CC45
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr TDK Corporation
Capacitance 15 pF