CCB-125D-5B-1H
R-K Electronics, Inc.
型号:
CCB-125D-5B-1H
描述:
RELAY TIME DELAY 1HR 10A 120V
用户指南
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In
Delay Time 36 Sec ~ 1 Hr
Circuit DPDT (2 Form C)
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Relay Type Mechanical Relay
Series -
Function On-Delay
Voltage - Supply 125VDC
Mfr R-K Electronics, Inc.
Package Bulk
Timing Adjustment Method Hand Dial
Contact Rating @ Voltage 10A @ 120/240VAC