CD10ED220DO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CD10ED220DO3
描述:
CAP MICA 22PF 0.5PF 500V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.331" (8.40mm)
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing 0.142" (3.60mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.358" L x 0.189" W (9.10mm x 4.80mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CD10
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 22 pF