CD10ED820FO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CD10ED820FO3F
描述:
CAP MICA 82PF 1% 500V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.350" (8.90mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.142" (3.60mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.370" L x 0.201" W (9.40mm x 5.10mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CD10
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 82 pF