CD15ED820GO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CD15ED820GO3
描述:
CAP MICA 82PF 2% 500V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.358" (9.10mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.232" (5.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.449" L x 0.181" W (11.40mm x 4.60mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CD15
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 82 pF