CD16FD331JO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CD16FD331JO3
描述:
CAP MICA 330PF 5% 500V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.469" (11.90mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.234" (5.94mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.449" L x 0.161" W (11.40mm x 4.10mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CD16
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 330 pF