Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CD16FD472JO3
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP MICA 4700PF 500V RAD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$8.7685
$8.7685
10
$7.79095
$77.9095
50
$6.8172
$340.86
100
$6.23295
$623.295
500
$5.356404
$2678.202
1000
$4.966847
$4966.847
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Dielectric Material | Mica |
| Height - Seated (Max) | 0.559" (14.20mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 0.559" (14.20mm) |
| Voltage - Rated | 500 V |
| Size / Dimension | 0.492" L x 0.311" W (12.50mm x 7.90mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | CD16 |
| Package / Case | Radial |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 4700 pF |
| Features | RF, High Q, Low Loss |
| Package | Bulk |