CD17FD271JO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CD17FD271JO3F
描述:
CAP MICA 270PF 5% 500V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.390" (9.90mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.232" (5.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CD17
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 270 pF