CD18FD152JO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CD18FD152JO3F
描述:
CAP MICA 1500PF 5% 500V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.520" (13.20mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.343" (8.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.661" L x 0.228" W (16.80mm x 5.80mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CD18
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1500 pF