CD19FA103GO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CD19FA103GO3F
描述:
CAP MICA 10000PF 2% 100V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.598" (15.20mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.343" (8.70mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.720" L x 0.370" W (18.30mm x 9.40mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CD19
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 10000 pF