CD214C-T120ALF
Bourns Inc.
型号:
CD214C-T120ALF
品牌:
Bourns Inc.
封装:
SMC (DO-214AB)
描述:
TVS DIODE 120VWM 193VC SMC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V