CD42FD273FO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CD42FD273FO3F
描述:
CAP MICA 0.027UF 1% 500V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.882" (22.40mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 1.063" (27.00mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 1.429" L x 0.331" W (36.30mm x 8.40mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CD42
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.027 µF