CD4ED820FO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CD4ED820FO3
描述:
CAP MICA 82PF 1% 500V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.291" L x 0.110" W (7.40mm x 2.80mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CD4
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 82 pF