CD4FD271FO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CD4FD271FO3F
描述:
CAP MICA 270PF 1% 500V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.311" (7.90mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.339" L x 0.161" W (8.60mm x 4.10mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CD4
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 270 pF