CD7FA152FO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CD7FA152FO3
描述:
CAP MICA 1500PF 1% 100V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.311" (7.90mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.173" (4.40mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.331" L x 0.173" W (8.40mm x 4.40mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CD7
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1500 pF