CD7FA751GO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CD7FA751GO3
描述:
CAP MICA 750PF 2% 100V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.291" (7.40mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.173" (4.40mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.299" L x 0.134" W (7.60mm x 3.40mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CD7
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 750 pF