CDB-125D-5-2M
R-K Electronics, Inc.
型号:
CDB-125D-5-2M
描述:
RELAY TIME DELAY 2MIN 10A 120V
用户指南
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Delay Time 1.2 Sec ~ 2 Min
Circuit DPDT (2 Form C)
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Relay Type Mechanical Relay
Series -
Function Interval
Voltage - Supply 125VDC
Mfr R-K Electronics, Inc.
Package Bulk
Timing Adjustment Method Hand Dial
Contact Rating @ Voltage 10A @ 120/240VAC