Comchip Technology
型号:
CDBJFSC10650-G
封装:
TO-220F
批次:
-
描述:
DIODE SIL CARB 650V 10A TO220F
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.852
$5.852
10
$4.91055
$49.1055
100
$3.97233
$397.233
500
$3.53096
$1765.48
1000
$3.023384
$3023.384
2000
$2.846836
$5693.672
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 710pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220F |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 650 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-2 Full Pack |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 10 A |
| Mfr | Comchip Technology |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | CDBJFSC10650 |