Comchip Technology
型号:
CDBQR0230R-HF
封装:
0402C/SOD-923F
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0402
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.323
$0.323
10
$0.26125
$2.6125
100
$0.138415
$13.8415
500
$0.091029
$45.5145
1000
$0.061902
$61.902
2000
$0.055832
$111.664
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Last Time Buy |
| Supplier Device Package | 0402C/SOD-923F |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 10 V |
| Series | - |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 600 mV @ 200 mA |
| Mfr | Comchip Technology |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA |
| Operating Temperature - Junction | 125°C (Max) |
| Base Product Number | CDBQR0230 |