首页 / 固定电感器 / CDC5D23BNP-4R7MC
minImg
CDC5D23BNP-4R7MC
Sumida America Components Inc.
型号:
CDC5D23BNP-4R7MC
描述:
FIXED IND 4.7UH 1.6A 62 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 62mOhm Max
Series CDC5D23B
Inductance 4.7 µH