CDLC601K2R7SR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CDLC601K2R7SR
描述:
CAP 600F -5% +10% 2.7V T/H
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 3.622" (92.00mm)
Tolerance -5%, +10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 2.7 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 65°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.2mOhm
Series CDLC
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 600 F