CDNBS16-T15C
Bourns Inc.
型号:
CDNBS16-T15C
品牌:
Bourns Inc.
封装:
16-SOIC
描述:
TVS DIODE 15VWM 39VC 16SOIC
用户指南
Bidirectional Channels 8
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 15pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package 16-SOIC
Series -
Type Zener
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 39V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V