首页 / 陶瓷电容器 / CDR01BP151BJURAB
minImg
CDR01BP151BJURAB
Vishay Vitramon
型号:
CDR01BP151BJURAB
描述:
CAP CER 150PF 100V BP 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient BP
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR01
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 150 pF
Features -
Failure Rate R (0.01%)