首页 / 陶瓷电容器 / CDR02BX183AKWSAT
minImg
CDR02BX183AKWSAT
Vishay Vitramon
型号:
CDR02BX183AKWSAT
描述:
CAP CER 0.018UF 50V BX 1805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient BX
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR02
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Package / Case 1805 (4512 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.018 µF
Features -
Failure Rate S (0.001%)