首页 / 陶瓷电容器 / CDR03BP821BJZSAT
minImg
CDR03BP821BJZSAT
Vishay Vitramon
型号:
CDR03BP821BJZSAT
描述:
CAP CER 820PF 100V 5% BP 1808
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient BP
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR03
Thickness (Max) 0.080" (2.03mm)
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 820 pF
Features -
Failure Rate S (0.001%)