首页 / 陶瓷电容器 / CDR04BX473BKMSAJ
minImg
CDR04BX473BKMSAJ
Vishay Vitramon
型号:
CDR04BX473BKMSAJ
描述:
CAP CER 0.047UF 100V BX 1812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient BX
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR04
Thickness (Max) 0.080" (2.03mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.047 µF
Features -
Failure Rate S (0.001%)