CDR12BP151AGUR
KYOCERA AVX
型号:
CDR12BP151AGUR
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 150PF 50V BP 0505
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BP
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR12
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 150 pF
Features -
Failure Rate R (0.01%)