首页 / 陶瓷电容器 / CDR31BX562AMZRAT
minImg
CDR31BX562AMZRAT
Vishay Vitramon
型号:
CDR31BX562AMZRAT
描述:
CAP CER 5600PF 50V BX 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient BX
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 5600 pF
Features -
Failure Rate R (0.01%)