首页 / 陶瓷电容器 / CDR35BP153AKZPAT
minImg
CDR35BP153AKZPAT
Vishay Vitramon
型号:
CDR35BP153AKZPAT
描述:
CAP CER 0.015UF 50V 10% BP 1825
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient BP
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR35
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.015 µF
Features -
Failure Rate P (0.1%)