首页 / 固定电感器 / CDRH103RNP-3R3NC-B
minImg
CDRH103RNP-3R3NC-B
Sumida America Components Inc.
型号:
CDRH103RNP-3R3NC-B
描述:
FIXED IND 3.3UH 4.7A 21 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 5.56A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 21mOhm Max
Series CDRH103R
Inductance 3.3 µH