首页 / 固定电感器 / CDRH127/LDHF-4R6NC
minImg
CDRH127/LDHF-4R6NC
Sumida America Components Inc.
型号:
CDRH127/LDHF-4R6NC
描述:
FIXED IND 4.6UH 9.1A 13.8MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 9.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 13.8mOhm Max
Series CDRH127/LD
Inductance 4.6 µH