首页 / 固定电感器 / CDRH12D78/ANP-270MC
minImg
CDRH12D78/ANP-270MC
Sumida America Components Inc.
型号:
CDRH12D78/ANP-270MC
描述:
FIXED IND 27UH 2.7A 47 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 47mOhm Max
Series CDRH12D78/A
Inductance 27 µH