首页 / 固定电感器 / CDRH4D22NP-3R9NC
minImg
CDRH4D22NP-3R9NC
Sumida America Components Inc.
型号:
CDRH4D22NP-3R9NC
描述:
FIXED IND 3.9UH 3.04A 40.2 MOHM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.04 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40.2mOhm Max
Series CDRH4D22
Inductance 3.9 µH