首页 / 固定电感器 / CDRH4D28CNP-680PC
minImg
CDRH4D28CNP-680PC
Sumida America Components Inc.
型号:
CDRH4D28CNP-680PC
描述:
FIXED IND 68UH 490MA 625MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 490 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 625mOhm Max
Series CDRH4D28C
Inductance 68 µH