首页 / 固定电感器 / CDRH6D12NP-1R5NC
minImg
CDRH6D12NP-1R5NC
Sumida America Components Inc.
型号:
CDRH6D12NP-1R5NC
描述:
FIXED IND 1.5UH 2.5A 41.3MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 2.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 41.3mOhm Max
Series CDRH6D12
Inductance 1.5 µH