CDS10FA331FO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CDS10FA331FO3
描述:
MICA
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.272" (6.90mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.142" (3.60mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.339" L x 0.161" W (8.60mm x 4.10mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CDS10
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 330 pF