CDSC56B1W
ChromeLED
型号:
CDSC56B1W
品牌:
ChromeLED
描述:
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL BLUE 10DI
用户指南
Color Blue
Current - Test 10mA
Size / Dimension 0.748" H x 0.500" W x 0.315" D (19.00mm x 12.70mm x 8.00mm)
Millicandela Rating 8.5mcd
Product Status Active
Power Dissipation (Max) 120mW
Series -
Common Pin Common Cathode
Package / Case 10-DIP
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.56" (14.20mm)
Mfr ChromeLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.2V