CDV16FF202JO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CDV16FF202JO3
描述:
CAP MICA 2000PF 5% 1KV RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.520" (13.20mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.234" (5.94mm)
Voltage - Rated 1 kV
Size / Dimension 0.469" L x 0.252" W (11.90mm x 6.40mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series CDV16
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2000 pF