CES48060-17-N
Cosel USA, Inc.
型号:
CES48060-17-N
描述:
DC DC CONVERTER 6V 102W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 6V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 0.90" W x 0.33" H (57.9mm x 22.8mm x 8.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 17A
Supplier Device Package -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series CES (100W)
Power (Watts) 102 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 92%